Odpowiedź :
3,40 zł : 2 = 1,70 - bilet ulgowy
4 bilety normalne = 4 * 3,40 zł = 13,60 zł
1 bilet normalny 1,70 zł
razem = 5 biletów = 13,60 zł + 1,70 zł = 15,30 zł
Odpowiedź:
Należy zapłacić 15,30 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
3,40 zł- cena biletu normalnego
3,40:2= 1,70 zł- cena biletu ulgowego
4•3,40+1,70= 13,6+1,7= 15,3 (zł)