Rozwiązane

bilet normalny komunikacji miejskiej kosztuje 3,40 zł a bilet ulgowy - dwa razy mniej.
Ile należy zapłacić za 4 bilety normalne i jeden ulgowy ?



Odpowiedź :

3,40 zł : 2 = 1,70 - bilet ulgowy

4 bilety normalne = 4 * 3,40 zł = 13,60 zł

1 bilet normalny 1,70 zł

razem = 5 biletów = 13,60 zł + 1,70 zł = 15,30 zł

Odpowiedź:

Należy zapłacić 15,30 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

3,40 zł- cena biletu normalnego

3,40:2= 1,70 zł- cena biletu ulgowego

4•3,40+1,70= 13,6+1,7= 15,3 (zł)