Rozwiązane

PPOTRZEBUJE NA TERAZ ANALIZE SKŁADNIOWĄ WIERSZA PT PRZYPOWIEŚĆ O MAKU DO 14 30 MUSZE PANU WYSŁAC POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Przypowieść o maku - analiza utworu

Utwór Cze­sła­wa Mi­ło­sza jest wier­szem re­gu­lar­nym. Cha­rak­te­ry­zu­je się rów­ną licz­bą sy­lab w wer­sach. W wier­szu od­na­leźć moż­na wie­le epitetów, któ­re za­ry­so­wu­ją świat opi­sy­wa­ny przez po­etę („mały dom”, „księ­życ ma­ko­wy”, „ma­ko­we psy”).

mam nadzieje że pomogłam :)

Neeuox

Odpowiedź:

Ty­tuł utwo­ru od­no­si się do spe­cy­fi­ki ga­tun­ko­wej przy­po­wie­ści. Przypowieść jest to utwór, któ­ry za­wie­ra w so­bie dwa zna­cze­nia – do­słow­ne i sym­bo­licz­ne. Zro­zu­mie­nie sym­bo­licz­ne­go prze­sła­nia wy­ma­ga się­gnię­cia do utrwa­lo­nych w kul­tu­rze źró­deł. Jest to je­den z naj­star­szych ga­tun­ków li­te­rac­kich – licz­ne przy­po­wie­ści od­na­leźć moż­na na kar­tach No­we­go Te­sta­men­tu. Przy­po­wieść ma charakter dydaktyczny: za po­mo­cą przy­kła­du uka­zu­je ży­cio­we praw­dy lub wska­zów­ki.------- Ty­tuł utwo­ru od­no­si się do spe­cy­fi­ki ga­tun­ko­wej przy­po­wie­ści. Przypowieść jest to utwór, któ­ry za­wie­ra w so­bie dwa zna­cze­nia – do­słow­ne i sym­bo­licz­ne. Zro­zu­mie­nie sym­bo­licz­ne­go prze­sła­nia wy­ma­ga się­gnię­cia do utrwa­lo­nych w kul­tu­rze źró­deł. Jest to je­den z naj­star­szych ga­tun­ków li­te­rac­kich – licz­ne przy­po­wie­ści od­na­leźć moż­na na kar­tach No­we­go Te­sta­men­tu. Przy­po­wieść ma charakter dydaktyczny: za po­mo­cą przy­kła­du uka­zu­je ży­cio­we praw­dy lub wska­zów­ki. Forma utworu (kilka informacji):

– układ rymów abab

– jedenastozgłoskowiec

– epitet (makowe psy)

Wyjaśnienie: połowa mniejsza z neta bo doinformowanie sie a druga sama pisana, jeśli nie o to chodzu to pisz

Inne Pytanie