2.
Polycz trese każdego zadania z wyrazeniem, które jest odpowiedzią na pytanie.
Kasia mialo 20 zl kupila porch owoców za 3 zL lle Jej zostało?
20.3
Kasla mlala 20 zl kuplla porcję owoców za * I. Ne jej zostalo?
20-3
Kilogram jablek kosztuje 3 zł, a lálogram orzechów 20 razy więcej.
Ile kosztuje
kllogram orzechów?
20-X
Kllogram jablek kosztuje x zt a kilogram orzechów 20 razy więcej.
Ile kosztuje kilogram orzechów?
20-
3.
Uzupelni analizę zadania. Wpisz liczbę lub działanie.
Magda ma kolekcję x plyt a Julia ma o plyt mniej. lle plyt mają razem?
Liczba plyt Magdy:
Liczba plyt Julil (dzialanie):
Liczba plyt Magdy i Jolii razem:
+(_.
4.
Uzupełnij analizę zadania. Wpisz odpowiednie wyrażenia.
Pierwszego dnia wycieczki turyści przeszli x km Druglego dnia przeszli
03 km więcej niż pierwszego dnia. Trzeciego dnia przeszli dwa razy więcej
kilometrów niż pierwszego dnia le kilometrów przeszli lącznie?
Ile kilometrów przeszli pierwszego dnia?
Ile kilometrów przeszli drugiego dnia? (dzialanie)
Ile kilometrów przeszli trzeciego dnia? (dzialanie)
Ile kilometrów przeszli lacznie? (dzialanie)
1.​