wykonaj poniższe polecenia:
sześć balonów kosztuje 14zł i 40gr. ile należy zapłacić za dziesięć takich balonów?
za jedenaście babeczek zapłacono 35zł i 20gr. ile najwięcej takich babeczek można kupić za 25 zł i 60 gr ?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

14,40/6=2,4 2,4*10=24

35,20/11=3,2   25,6/3,2=8

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

1. 14,40zł * 10 = 144zł

Odp: Za dziesięć balonów zapłacimy 144zł.

2. 35,20zł ÷ 11 = 3,2zł

    25,60zł ÷ 3,2zł = 8

Odp: Za 25,60zł kupimy 8 babeczek.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieje, że pomogłem.

Pozdrawiam.