Grzypeg
Rozwiązane

ułóż zadanie do równania 4*x+1= 13​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Np:

Dawid kupił 4 czekolady i soczek za złotówkę. Razem zapłacił 13 zł. Ile kosztowała jedna czekolada?

4 · x + 1 = 13

4x + 1 = 13

4x = 13 - 1

4x = 12  | : 4

x = 3

Odp. Jedna czekolada kosztowała 3 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

plz dajcie naj

Odpowiedź:

Kasia ma czworo przyjaciół.

Każdy z nich przyniósł jej na urodziny kilka cukierków i każdy z przyjaciół dołożył jeszcze jeden cukierek.

Razem Kasia otrzymała 13 cukierków.