Rozwiązane

Kasia zaoszczędziła 86,60 zł, Basia 4 razy mniej, a Jola 1,5 raza więcej niż Kasia. Uzupełnij zdania.
W miejsce kropek wpisz odpowiednią liczbę.
a) Basia zaoszczędziła ........... zł.
b) Jola zaoszczędziła .......... zł.
c) Razem dziewczyny zaoszczędziły
zł.
odpowiedź zapisz po średniku bez spacji, np:23,4;12,1;43,1​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Basia:86.60 - 4*4=86.60-16=70.60

Odpowiedź:

Basia: 86,60zł/4=21,65zł

Jola: 86,60zł*1,5=129,90zł

Razem: 86,60zł+21,65zł+129,90zł=238,15zł