Rozwiązane

2x+12=48
a)4
b)18
c)36
d)60
2.Rozwiąż równanie
x-13=28
3.Rozwiąż równanie
13+x=28
4 .Rozwiąż równanie
8x=112
5 .Rozwiąż równanie
2x+9=17
6.Rozwiąż równanie
4x+3=9x-12
7.Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
Za sześć batoników i jedną czekoladę Daria zapłaciła 16 zł. Czekolada jest dwa razy droższa od batonika. Ile kosztuje czekolada?

8.Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
Za dwa ołówki i dwa długopisy Marysia zapłaciła 18 zł. Ołówek był tańszy od długopisu o 3 zł. Ile kosztował ołówek?


9.Sprawdź, czy rozwiązaniem równania jest liczba 3.
8x-9=11
a)tak
b)nie

10.Sprawdź, czy rozwiązaniem równania jest liczba 2,5.
8x-9=11



pls mam to na 8:45 dam naj 5 gwiazdek 25 punktó i dziękujkę proszę pomoccyy!!(dała bym więcej punktów ale nie mam)



Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 b

2 x=41

3 x=15

4 x=14

5 x=4

6 x=3

7 x=2zł - cena batonika   2*2zł = 4zł - cena czekolady

8 x=x=6 - cen długopisu   x-3=6-3=3 - cena ołówka

9 b

10 tak

Jeśli Pomogłem Zostaw <3 !!!