Podczas wyprzedaży cenę butów, które kosztowały 140 zł obniżono o 50%. cenę sweterka, który kosztował 100 zł
obniżono o 25%. Za sweter i buty po obniżce należy zapłacić:
A. 145 zł
B. 165 zł
C. 170 zł
D. 240 zł​



Podczas Wyprzedaży Cenę Butów Które Kosztowały 140 Zł Obniżono O 50 Cenę Sweterka Który Kosztował 100 Złobniżono O 25 Za Sweter I Buty Po Obniżce Należy Zapłaci class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

140 : 2 = 70

70 = 50% z 140

100 : 4 = 25

25 = 25% z 100

100 - 25 = 75

75 + 70 = 145

Odp : A - 145 zł