Odpowiedź :
Zadanie 1
a)
6,40 zł : 2 = 3,20 zł
6,40 zł + 3,20 zł = 9,60 zł
Odpowiedz: 1,5 kg winogron kosztuje 9,60 zł
b) 35 dag = 0,35 kg
0,35 kg * 6,4 = 2,24 zł
Odpowiedz: 35 dag winogron kosztuje 2,24 zł
Zadanie 2
12 zł : 6,40kg/zł = 1,875 kg
Odpowiedz: Za 12 zł można kupić 1,875 kg winogron
Zadanie 3
30 dag = 0,30 kg
0,30 kg * 6,40kg/zł = 1,92 zł
2 zł - 1,92zł = 0,08 zł = 8 groszy
Odpowiedz Kuba dostanie 8 groszy reszty