Odpowiedź :
Rozwiązanie:
Niech [tex]x[/tex] będzie ceną zeszytu, Wtedy długopis kosztuje [tex]3x[/tex]. Za trzy zeszyty i długopis należy więc zapłacić:
[tex]x+x+x+3x=18\\3x+3x=18\\6x=18\\x=3[/tex]
Zatem zeszyt kosztuje [tex]3[/tex] zł, a długopis [tex]9[/tex] zł.