Odpowiedź:
1 kg/100dag -35,50zł
15dag- x
x=[tex]\frac{15*35,50}{100}[/tex]= 532,5:100= 5,325~~ 5,33 zł (po zaaokrągleniu, bo groszy w złotówce jest tylko 100 no i po przecinku w cenach mogą być tak jakby 2 miejsca co nie)
ODP: za 15 dag tego sera zapłacimy 5,33 zł
Szczegółowe wyjaśnienie: