Odpowiedź :
Odpowiedź:
x-drugi
x-x+4km/h
60min-4km
20min-xkm
60x=80
x=0,75
drugi: 0,75km/h
pierwszy: 0,75 km/h+4km/h=4,75 km/h
Liczę na naj ;)
prędkość 1 cyklisty - x (km/h)
predkosc 2 cyklisty - x+4 (km/h)
w 20 minut jadąc prędkością 4 km/h przejedziemy 1/3 x 4 km = 4/3 km
24 km - 4/3 km = 22 2/3 km
aby przejechać 22 2/3 km w 20 minut należy jechać z predkoscia 68 km/h
1 cyklista jechał z prędkością 68 km/h , a drugi 72 km/h