Odpowiedź :
Odpowiedź:
a)
167-83=84 (obejmujemy liczbę o ile tańszy jest długopis)
84:2= 42 (dzielimy pozostałą cenę na dwagdyż mamy dwa przedmioty)
42+83= 125 (dodajemy do tamtej połowy ilość o ile jest tańszy długopis)
długopis:42zł
pióro:125zł
b)
3-1,5= 1,5
1,5:2=0,75
1,5+0,75=2,25 (robimy tak jak a)
wody: 2,25l
soku:0,75l
liczę że pomogłem i liczę na naj <3
Hej!
Oto Twoja odpowiedź:
a) Komplet - 167 zł
x = cena długopisu
x + 83 zł = cena pióra
x + x + 83 zł = 167 zł
2x + 83 zł = 167 zł
2x = 167 zł - 83 zł
2x = 84 zł |:2
x = 42 zł
42 zł - cena długopisu
42 zł + 83 zł = 125 zł
125 zł - cena pióra
Odpowiedź: Pióro kosztuje 125 zł a długopis 42 zł.
b) 3l - napój przyrządzony przez Kasię
x = zawartość soku w tym napoju
x + 1,5 = zawartość wody w tym napoju
x + x + 1,5 = 3
2x + 1,5 = 3
2x = 3 - 1,5
2x = 1,5
x = 0,75
0,75l - zawartość soku w tym napoju
0,75l + 1,5l = 2,25l
2,25l - zawartość wody w tym napoju
Odpowiedź: W tym napoju było 0,75l soku i 2,25l wody.
Pozdrawiam™