Odpowiedź :
Odpowiedź:
1 zeszyt 70gr
70*10=700
700:100=7
odp. będzie to kosztować 7 złoty.
Szczegółowe wyjaśnienie:
jEden zeszyt kosztuje 70 gr ale chcemy kupić takich 10
dlatego mnożysz przez 10
wychodzi 700
100gr= 1 zł
700gr=7zł
mam nadzieję że pomogłam:)