Odpowiedź:
Zad.1
a)
96zł = 100%
96 : 8 = 12
12 * 3 = 36zł
Odp: Po obniżce ceny spodnie kosztowały 36zł
b)
56zł = 100%
56zł : 7 = 8
8 * 2 = 14zł
Odp: Bluzka będzie kosztowała 14zł.
Zad.2
12 : 6 = 2
12 - 2 = 10 (Pan Jerzy)
8 : 4 = 2
8 + 2 = 10 (Pan Wojciech)
Odp: U żadnego z panów nie ma tańszych śliwek, ponieważ każdy z nich chce dostać 10 zł za kilogram.
Szczegółowe wyjaśnienie: