Wymyśl własne zdanie z wykorzystaniem monet i banknotów do ćwiczeń Zapisz lub narysuj je w zeszycie wykonaj obliczenia​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zosia miała 32 zł w sklepiku kupiła 3 zeszyty każdy po 3 zł kupiła też 6 cukierków po 50 gr. Ile zostanie Zosi?

Rozwiązanie

6 cukierków = 3 zł

3 zeszyty= 9 zł

3zł+9zł=11zł

32zł-11zł=22zł

Odp. Zosia zostanie 22zł.