Sofilovi1
Rozwiązane

Proszę o szybką pomoc :( Dam 20 pkt 0k pa XD
Ser żółty kosztuje 25,80 za kg. Ile zapłacimy za :
a) 25 dag
b) 1 kg i 40 dag
c) Ile sera kupimy za 32 złote ?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg-25,80

10dag- 25,80 : 10= 2,58zł

a) 25dag= 2,58 x 2,5=6,45zł

lub 2 sposób:

w 1 kg mamy 100 dag więc 25 dag to 1/4

więc 25,80 x 0,25= 6,45zł

b) 1kg-25,80zł

zostaje 40 dag a wiemy że 10 dag=2,58zł

więc 2,58 x 4 = 10,32zł

25,80zł+10,32zł=36,12zł

c) nie jestem pewna jak to zrobic bo moj mozg zakonczyl sie na rozwoju w 3 klasie

Szczegółowe wyjaśnienie: