Odpowiedź :
Odpowiedź:
1: Mamy urazy kości takie jak: złamania, zwichnięcia, skręcenia, zmiażdżenia. Te urazy posiadają urazy takie jak: opuchnięcie kończyny, ból, często nie naturalnie wygięta kończyna. Poznajemy 2 rodzaje złamań: złamanie otwarte i złamanie zamknięte. Złamanie otwarte to przebicie kości przez skórę i widać wtedy kość. Złamanie otwarte jest bardzo skomplikowane do leczenia. Złamanie zamknięte złamanie gdy kość zostaje w nodze, może dojść do złamania z przemieszczeniem.
2: Złamania możemy opatrywać: bandażami, gazami, opatrunkami. Złamanie musimy ustabilizować i zabandażować, skręcenie wystarczy posmarować maścią oraz zabandażować bandażem elastycznym. zwichnięcie wystarczy zabezpieczyć bandażem elastycznym.
3: Możemy unieruchomić kończynę: Bierzemy dwa patyki najlepiej
grubsze i przykładamy z dwóch stron po czym bandażujemy nogę bandażem.
Bierzemy twardą rzecz, która może służyć za usztywniacz po czym przykładamy i bandażujemy złamanie.
4: Chustę trójkątną wykorzystujemy do złamań ręki.
5: Podchodzimy do głowy, po czym klękamy i stabilizujemy głowę tak, że nasze kolana są pomiędzy głową. Ratownicy wykorzystują kołnierz ortopedyczny oraz kamizelkę KED. Ratownicy również wsadzą pod poszkodowanego deskę ortopedyczną i zabiorą rannego z urazem na sor, gdzie przejdzie serie badań głównie: rentgeny oraz rezonanse.
6: Na pewno jazda w rowerze w kasku oraz ochraniaczach to samo na hulajnodze, wrotkach, rolkach. Uważanie na otoczenie, nie chodzenie późnymi godzinami przez ciemne miejsca.
Wyjaśnienie: