Odpowiedź :
Odpowiedzi
W dzisiejszych czasach często słyszymy o różnych autorytetach. Naukowcach, ludziach pomagającym innym, słynnych sportowcach, rodzicach, dziennikarzach, przywódcach religijnych np. Jan Paweł II. Niektórzy mają autorytety i starają się im dorównać, a niektórzy za jedyny autorytet uznają niestety tylko siebie. Tylko czy na pewno niestety? Czy rzeczywiście autorytety są niezbędne dla każdego młodego człowieka? Według mnie tak.Rodzice, którzy powinni być autorytetami nr 1 u swoich dzieci są tak zapracowani, że nie mają dla nich czasu, bądź nie zasługują na ten autorytet, bo np. topią się w alkoholu i przez to właśnie z czasem tracą ten autorytet, a ich miejsce zajmują koledzy imponujący złem.
Jako drugim argumentem posłużę się przykładem tych, którzy twierdzą, że nie potrzebują autorytetów. Są oni ślepo przekonani, że to, co robią jest zawsze dobre i nie można tego zrobić lepiej, często robią rzeczy, które są całkowicie niepotrzebne, jednak przez swoje zadumanie nie zwracają na to uwagi i często gubią się w tym, co robią, tracą sens. Ja jestem przekonany, że zdecydowanie łatwiej by im było gdyby mieli jednak kogoś, kogo stawiają sobie za przykład i dążą analizując doświadczenia swego ideału.
Kolejnym argumentem może być też potrzeba posiadania drogowskazu w życiu przez młodzież. Zawsze potrzebny jest ktoś, kto nawet w razie niepowodzeń pokazuje młodemu człowiekowi, że warto mimo wszelkich trudności dążyć do celu.
Wobec przytoczonych argumentów, można chyba jasno wywnioskować jak bardzo w życiu człowieka, szczególnie młodego, ważne są autorytety, bo bez nich jest zdecydowanie trudniej. Ważne jest też żeby się starać, by kiedyś zostać kimś i być autorytetem dla kogoś innego.
Wyjaśnienie: