Ułóż zadanie tekstowe do ułamka dziesiętnego 19,1 12,16 8,02



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Marek poszedl do sklepu kupić orzechy na wagę. Były tam orzechy włoskie-12,16 zł za kilogram, pistacje- 19,10zł za kilogram oraz migdały-8,02 zł za kilogram.

Postanowił kupić pół kilo orzechów włoskich, kilogram pistacji i 3 kilo migdałów. Ile pieniędzy wydał Marek

Odp.

12,16:2=6,80zl

8,02×3= 24,06zl

6,80+24,06+19,10=49,96zl

(obliczcie kalkulatorem w razie czg )

liczę na naj i serduszko