Odpowiedź :
Odpowiedź:
a) 2,7 + 0,25 = 2,95
b) 3,87 - 0,5 = 3,37
c) 3/4 · 3,6 = 3 · 0,9 = 2,7
d) 1/2 ÷ 0,25 = 1/2 ÷ 1/4 = 1/2 · 4/1 (skracają się 2 z 4) = 2
10*
45dag = 0,45 kg - waga winogron
15,40 - cena winogron za kg
0,25 kg - waga orzeszków
2,10 - cena orzeszków za 100g - 21 = cena za kg
0,45 · 15,40 = 6,93 zł
0,25 · 21 = 5,25 zł
20 - (6,93 + 5,25) = 20 - 12,18 = 7,82 zł
6 · 1,34 ≤ 7,82
8,04 ≤7,82
Odp. Za resztę nie może kupić 6 batonów.
9.
a) 2,7 + 1/4 = 2 i 7/10 + 1/4 = 2 i 14/20 + 5/20 = 2 i 18/20 = 2 i 9/10
b) 3,87 - 1/2 = 3,87 - 0,5 = 3,37
c) 3/4 * 3,6 = 3/4 * 3 i 6/10 = 3/4 * 36/10 = 3/1 * 9/10 = 27/10 = 2 i 7/10
d) 1/2 : 0,25 = 1/2 : 25/100 = 1/2 * 100/25 = 1/1 * 50/25 = 50/25 = 2
Więcej nie zdążę bo mam matme już
a) 2,7 + 1/4 = 2 i 7/10 + 1/4 = 2 i 14/20 + 5/20 = 2 i 18/20 = 2 i 9/10
b) 3,87 - 1/2 = 3,87 - 0,5 = 3,37
c) 3/4 * 3,6 = 3/4 * 3 i 6/10 = 3/4 * 36/10 = 3/1 * 9/10 = 27/10 = 2 i 7/10
d) 1/2 : 0,25 = 1/2 : 25/100 = 1/2 * 100/25 = 1/1 * 50/25 = 50/25 = 2
Więcej nie zdążę bo mam matme już