Róża jest o 5 zł droższa od tulipana. Jaś kupił 3 róże i 5 tulipanów.Zapłacił za wszystkie kwiaty 71 zł. Ile kosztował tulipan a ile róża? Ustal niewiadomą, ułóż równanie , zapisz obliczenia i odpowiedź.