Grameq
Rozwiązane

Szklanka soku i porcja naleśników kosztują razem 15zł, przy czym naleśniki są 3zł droższe od soku. Ile kosztuje szklanka soku? Rozwiąż zadanie w równianiu



Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - koszt szklanki soku

x+3 - koszt naleśników

15 - cena zestawu

x+x+3=15

2x+3=15              /-3

2x=12                  /:2

x=6

6+3=9

Odp: Szklanka soku kosztuje 6 zł, a naleśniki 9zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

x-cena soku

x+3 - cena naleśników

x+x+3=15

2x=12 |:2

x=6 (zł)

Odp. szklanka soku kosztuje 6 zł