Odpowiedź :
Odpowiedź:
a)0,4 1,9x4,69 6,00 1 0 6,8
0,5 469 - 3,57 ------
-------- x 19 --------- 53,4 :5
0,9 ---------- 2,43 -5
4221 34
+ 469 -30
------------ 40
46,90 -40
==
0,336:0,28=33,6:28=1,2
--1,2------
33,6:28
- 28
56
-56
==
a)droższe(6,15>5,58)
b)droższe(4,32>4)
zad o jabłkach i sliwkach
1,3 kg+1,3kg-0,35kg =2,25 kg
a)3,65
b) 4,005
c)2,7
d) jesli 3/5:0,25 to2,4; jeśli 2 3/5:0,25=10,4
zad.
35 dag=0,35 kg
2,20 za 100g to 22 za kg, bo 1 kg to 1000g
kwota zakupów: 0,35 kg*12,40zł+0,45kg*22zł=14,24 zł
reszta:20zł-14,24=5,76zł
batony: 4*1,36zł=5,44zł
5,76>5,44 więc starczy na batony
Szczegółowe wyjaśnienie: