JokiBrawl
Rozwiązane

Oblicz sposobem pisemnym:
a) 0,4 + 0,5 =
b) 1,9 × 4,69 =
c) 6 − 3,57 =
d) 1,9 × 4,69 =
e) 53,4 : 5 =
f) 0,336 : 0,28 =

Uzupełnij zdania, wpisując w miejsce kropek droższe lub tańsze.
a) 2 chleby po 3,15 zł są . . . niż 8 bułek po 71 gr.

b) 27 dag winogron po 16 zł za kg jest . . . niż ciastko za 4 zł.

Magda kupiła 1,3 kg jabłek i o 0,35 kg mniej śliwek. Ile razem ważyły kupione owoce?

a) 3,45 + 1/5 =
b) 4,38 − 3/8 =
c) 3/4 × 3,6 =
2 3/5 : 0,25 =

urek kupił 35 dag winogron po 12,40 zł za kilogram i 0,45 kg orzeszków ziemnych, które

kosztowały 2,20 zł za 100 g. Z banknotu dwudziestozłotowego otrzymał resztę. Czy za tę

resztę może jeszcze kupić cztery batony po 1,36 zł za sztukę? Zapisz obliczenia.​



Odpowiedź :

Aqux1

Odpowiedź:

mam nie całe pierwsze i nie wiem czy dobre

Zobacz obrazek Aqux1

Inne Pytanie