JokiBrawl
Rozwiązane

Uzupełnij zdania, wpisując w miejsce kropek droższe lub tańsze.
a) 2 chleby po 3,15 zł są . . . niż 8 bułek po 71 gr.

b) 27 dag winogron po 16 zł za kg jest . . . niż ciastko za 4 zł.​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 2 chleby po 3,15 zł są droższe niż 8 bułek po 71 gr.

chleb 3,15*2=6,3 zł

bułki 0,71*8==5,68 zł

b) 27 dag winogron po 16 zł za kg jest droższy niż ciastko za 4 zł.​

winogron 0,27*16=4,32 zł

ciastko 4 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: