3 zł za kg bananów. Ile zapłacę za 800gram



Odpowiedź :

Bari40

Odpowiedź:

1 kg = 3 zl.

100 gram = 30 gr.

30 gr. x 800 gram = 2,40zł.

Odpowiedź:

1 kg = 1000 gram - 3zł

Musimy obliczyć 800 gram, więc najpierw obliczę 100g by było łatwiej obliczyć :)

1000:10=100

[tex]3 \div 10 = \frac{3}{10} zl[/tex]

[tex] \frac{3}{10} \times 8 = \frac{24}{10} = 2 \frac{4}{10} = 2.40(zl)[/tex]

Można też na inny sposób to rozwiązać

Dokładnie to jedno działanie :

[tex]3 zl\times \frac{8}{10 } = 2.40zl[/tex]

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdro :)