Ciało o masie 1 kg zwiększyło swoją prędkość z 7m/s do 19 m/s w czasie 4s. Oblicz siłę wypadkową działająca na ciało.



Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

[tex]a = \frac{vk - vp}{t} \\ a = \frac{19 \frac{m}{s} - 7 \frac{m}{s} }{4s} = \frac{12 \frac{m}{s} }{4s} = 3 \frac{m}{ {s}^{2} } [/tex]

Fw=a × m

Fw= 3m/s^2 × 1kg = 3N

Odpowiedź:

3N

Wyjaśnienie: