Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
1.
-Szybki dostęp do większego miasta w różnych celach
-Duży wybór miejsca prac i szybki dojazd
-W dużych miastach jest więcej atrakcji na wolny czas
2.
Migracje długookresowe oznaczają zmianę miejsca pobytu stałego. Migracje krótkookresowe to wyjazdy na pobyt czasowy, np. do pracy, na studia, na staż, na stypendium itp. We współczesnym świecie przeważają krótkotrwałe migracje ludzi młodych. W dawniejszych czasach – w XIX i XX wieku – przeważały migracje długookresowe.
W przypadku migracji swobodnych przemieszczanie następuje z własnej woli migrantów, którzy na ogół chcą w ten sposób poprawić jakość swojego życia (migracja z powodów ekonomicznych) na przykład dzięki lepszej pracy w innym miejscu. W przypadku migracji wymuszonych przemieszczanie następuje wbrew woli migrujących – jest to na przykład deportacja nielegalnych imigrantów do kraju, z którego wyjechali. Migrujący przymusowo z powodów politycznych czy religijnych – uciekający przed wojną i prześladowaniami – określani są mianem uchodźców.
3.
Przyczyny spadku przyrostu naturalnego są one różne w zależności od poziomu gospodarki. W krajach wysoko rozwiniętych o ustabilizowanym stylu życia, wysokiej automatyzacji, wymagająca wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, planuje się rodzinę zgodnie z możliwościami finansowymi. Niski przyrost naturalny w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, wiąże się ze zmianą struktury gospodarki, brakiem mieszkań, pracy, bardzo małymi zarobkami co w konsekwencji prowadzi do obniżenia liczby dzieci w rodzinach.
4.
Zdecydowana większość osób decyduje się na zamieszkania na obrzeżach lub w pewnej odległości od dużego miasta z dwóch powodów. Pierwszym jest chęć znalezienia spokoju i odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Drugą, niestety często przeważającą przyczyną są ceny nieruchomości. Mieszkania w centrach miast są zwykle bardzo drogie.
Mam nadzieję, że pomogłem... :)