Za cztery batoniki i paczkę ciastek zapłacono 12zł. Ciastka są 2 razy droższe od batonika. Ile kosztuje batonik ? Ułóż równanie, rozwiąż i zapisz odpowiedź



Odpowiedź :

x - koszt batonika

2x - koszt ciastek

6x = 12zł

x = 2zł

Lexaa0

Odpowiedź:

6x=12zł

x=2