Odpowiedź :
Kołłątaj Hugo :
Ksiądz, uczony, polityk, filozof i publicysta, jeden z głównych przedstawicieli polskiego Oświecenia, zwolennik fizjokratyzmu. Kształcił się w Krakowie, Wiedniu i we Włoszech. Po powrocie do kraju w 1774 objął jedną z kanonii krakowskich.
Ignacy Krasicki :
Był biskupem warmińskim, arcybiskupem, księciem sambijskim, prezydentem oraz poetą. Jednak najbardziej zasłynął z swojej twórczości pisząc bajki z morałem, czyli pouczeniem.
Marcello Bacciarelli:
Zasłynął na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, był twórcą wielu portretów, tworzył obrazy religijne, był słynnym kierownikiem, korzystał z iluzjonizmu, stworzył około 30 obrazów Stanisława Augusta Poniatowskiego .
Julian Ursyn Niemcewicz:
Zaangażował się w sprawę polską podczas insurekcji kościuszkowskiej i powstania listopadowego. Podczas insurekcji Niemcewicz był sekretarzem Tadeusz Kościuszki.
Tadeusz Rejtan:
Był żyjącym w wieku XVIII posłem nowogrodzkim. Kiedy sejm miał podpisać zgodę na rozbiór Polski w 1773r. - chciał on uniemożliwić posłom przejście do Sali, gdzie miano podpisać akt rozbioru Polski. Scenę te przedstawił bardzo dramatycznie na swoim obrazie Jan Matejko.
Bernardo Bellotto:
Od 1767 roku do końca życia pracował na zaproszenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Warszawie. Malował panoramy miast, widoki ulic, placów, budowli. Malarz ten z fotograficzną precyzją odtwarzał widziane obrazy. Do obrazów historycznych należy obraz ,,Elekcja Stanisława Augusta,
P.S
mam nadzieję że pomogłem. Liczę na naj :D