Odpowiedź :
Odpowiedź:
Można to zrobić proporcją:
1 kg------6,50 zł (1 kg gruszek kosztuje 6,50 zł)
x-------11,05 zł (x to liczba kg gruszek które można kupić z 11,05 zł)
By zrobić proporcje to trzeba zrobić na krzyż:
1kg·11,05 zł= x·6,50zł
11,05=6,50x I: 6,50 (dzielimy obie strony to co jest przy x)
x=1,7 kg
Odp: Za 11,05 zł można kupić 1,7 kg gruszek
Szczegółowe wyjaśnienie: