x - pięniądze za kilogram czereśni.
x-1 - pieniądze za kilogram wiśni.
x+x-1=10
2x-1=10/+1
2x=9/:2
x=4,5zł
Ola zapłaciła za 4kg czereśni - 4,5*4=18zł
Ola zapłaciła za 6kg wiśni - 4,5zł-1zł=3,5zł 3,5*6=21zł
Odp. Czereśni wynosi 4,5zł, a wiśni 3,5zł.
Liczę na naj ;) <3...