Rozwiązane

fast Ola kupiła 4kg czereśni po x zł za kilogram i o 2 kg więcej wiśni, które kosztowały o 1 zł mniej za kilogram niż czereśnie. Średnia cena (w zł) jednego kilograma zakupionych owoców wynosiła



Odpowiedź :

x - pięniądze za kilogram czereśni.

x-1 - pieniądze za kilogram wiśni.

x+x-1=10

2x-1=10/+1

2x=9/:2

x=4,5zł

Ola zapłaciła za 4kg czereśni - 4,5*4=18zł

Ola zapłaciła za 6kg wiśni - 4,5zł-1zł=3,5zł       3,5*6=21zł

Odp. Czereśni wynosi 4,5zł, a wiśni 3,5zł.

Liczę na naj ;) <3...