Odpowiedź :
3x = cena trzech pączków
3x + 5 = zapłacona kwota
3x + 5 = 10,40
3x = 10,40 - 5
3x = 5,40
x = 1,80
ODP. jeden pączek kosztował 1,80zł
Odpowiedź:
x cena pączka
3x+5=10,40
3x=10,40-5
3x=5,40 /:3
x=1,80
Odp.
Jeden pączek kosztował 1,80 złoty.
Szczegółe -wyjaśnienie: