daje najjj
Cena chleba to x zł, a kartonu mleka – 3 zł. Pani Jola kupiła chleb oraz 2 kartony mleka i zapłaciła 11
zł. Jaka jest cena chleba?
Zapisz równanie opisujące tę sytuację, a następnie rozwiąż to równanie.



Odpowiedź :

dane:

xzł - chleb

karton mleka - 3zł

kupiła 2 kartony więc - 2#3

Obliczenia:

x+6=11

x=11-6

x=5

Chleb kosztuje 5 zł

#- razy

Mam nadzieje że pomogłam B)

Odpowiedź:

x – cena chleba

3 + 2 – cena kartonu mleka

x + 3 + 2 = 11

x + 5 = 11

x = 11 - 5

x = 6

Odpowiedź : Cena chleba wynosi 6 zł.

Szczegółowe Wyjaśnienie:

w pierwszym zdaniu już masz podane, że chleb to x zł więc piszesz. Następnie jest napisane, że karton mleka kosztuje 3 zł, to również piszesz lecz w kolejnym zdaniu jest, że Pani Jola kupiła chleb (czyli x) oraz dwa kartony mleka więc dodajesz je do ceny.