rozwiąż zadanie za pomocą równania. Zosia za kartonik soku i paczkę pierników zapłaciła razem 12zł. Ile kosztują pierniki jeżeli są droższe o 2zł od soku?



Odpowiedź :

x - kartonik soku

x + 2 - paczka pierników

12zł - wszystko

Równanie:

x + x + 2 = 12

2x =  12 - 2

2x = 10 dzielimy obustronnie przez 2

x = 5

5 + 2 =7 - paczka pierników

sprawdzenie

5(czyli kartonik soku) + 7(paczka pierników) = 12

Wszystko się zgadza

Liczę na naj