Odpowiedź :
Hej!
Zadanie 4
a)
0,8*45=36
b)
0,5*2,5=1,25
c)
0,75*6,21=4,6575
Zadanie 5
za pomarańcze: 0,6*4,35=2,61 zł
za banany: 1,25*3,20=4zł
za gruszki: 0,4*7,45=2,98zł
razem: 2,61zł+4zł+2,98zł=9,59zł
Pozdrawiam :)
P.s. Miałam to na lekcjach :)
Hej!
Zadanie 4
a)
0,8*45=36
b)
0,5*2,5=1,25
c)
0,75*6,21=4,6575
Zadanie 5
za pomarańcze: 0,6*4,35=2,61 zł
za banany: 1,25*3,20=4zł
za gruszki: 0,4*7,45=2,98zł
razem: 2,61zł+4zł+2,98zł=9,59zł
Pozdrawiam :)
P.s. Miałam to na lekcjach :)