Emilia945
Rozwiązane

6. Za 25 dag cukierków zapłacono 11 zł .
a) lle należy zapłacić za 1,7 kg cukierków?
b) lle cukierków można kupić mając 154zł?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Oba przykłady zrobię z wykorzystaniem proporcji:

a) 25 dag to 0,25 kg

0,25 kg - 11 zł

1,7 kg - x

x= (1,7 * 11)/0,25 = 74,8 zł

B) 11 zł - 0,25 kg

154 zł - x

X= (154 * 0,25)/11 = 3,5 kg

a) 25 dag to 0,25 kg

0,25 kg - 11 zł

1,7 kg - x

x= (1,7 * 11)/0,25 = 74,8 zł

b) 11 zł - 0,25 kg

154 zł - x

x= (154 * 0,25)/11 = 3,5 kg