Odpowiedź :
Odpowiedź:
Oba przykłady zrobię z wykorzystaniem proporcji:
a) 25 dag to 0,25 kg
0,25 kg - 11 zł
1,7 kg - x
x= (1,7 * 11)/0,25 = 74,8 zł
B) 11 zł - 0,25 kg
154 zł - x
X= (154 * 0,25)/11 = 3,5 kg
a) 25 dag to 0,25 kg
0,25 kg - 11 zł
1,7 kg - x
x= (1,7 * 11)/0,25 = 74,8 zł
b) 11 zł - 0,25 kg
154 zł - x
x= (154 * 0,25)/11 = 3,5 kg