Odpowiedź :
Folklor (ang. folk-lore "wiedza ludu") - symboliczno-artystyczna dziedzina kultury ludowej, mająca charakter wieloskładnikowy, niejednolity i synkretyczny.
Etnografia – dyscyplina naukowa zajmująca się całościowym opisem i analizą kultur ludowych różnych społeczności i grup etnicznych. Jej zakres obejmuje teorię kultury ludowej, jak i badanie poszczególnych jej dziedzin i wytworów materialnych.
2. Oskar Kolberg, wł. Henryk Oskar Kolberg (ur. 22 lutego 1814 w Przysusze, zm. 3 czerwca 1890 w Krakowie) – polski etnograf, encyklopedysta, folklorysta i kompozytor.
3. krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak
4. piszczałki fletowe.
piszczałki stroikowe.
piszczałki krawędziowe.
rogi pasterskie.
trąby pasterskie.
dudy.
harmonie.
bat.
5. Trojak - wykonywany w trzyosobowych grupach składających się z 1 tancerza i 2 tancerek. Taniec dzieli się na 2 części: wolną w metrum 3/4 i szybką w metrum 2/4.
Klepany - Taniec składa się z dwóch części. Część pierwsza jest to klaskanie w formie zabawy rytmicznej, natomiast w części drugiej występuje krok polkowy z podskokiem w obrotach. Taniec ten para taneczna rozpoczyna z ustawienia przodem naprzeciwko siebie, bokiem do kierunku tańca.
Przepióreczka - Podczas przebiegania tancerze poruszają się gładko, krokiem mazurka. W zależności od regionu, po przejściu wszystkich par tańczący chwytają się za ręce, a następnie wirują po kole, np. w Radomskim w rytmie mazurka, w Małopolsce i na Wielkopolsce pary tańczą walca, zaś wśród Lachów polkę.
Zając -Taniec ten polega na przeskakiwaniu między ułożonymi na ziemi dwoma skrzyżowanymi patykami (lub narysowanymi na podłodze liniami, czasem w układzie równoległym lub na X), tak, by nie dotknąć patyków w coraz to szybszym tempie skoków. Tempo pierwszej zwrotki jest wolne.
mam nadzieję że pomogłem