Odpowiedź :
Odpowiedź:
Główną ideą i katalizatorem akcji jest codzienne życie chłopów żyjących na wsi ze wszystkimi ich problemami i znojami dnia codziennego przez cały rok.
Perypetie Boryny, jego syna i Jagny są przeplatane faktycznym i rzeczywistym działaniem ówczesnych wsi, ich podejścia do życia czy pracy chłopów, obrazem obchodów najróżniejszych świąt i obrzędów.
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
"Chłopi" Władysława Reymonta to powieść, w której obrazowo opisany został tryb życia warstwy społecznej, jakim są właśnie chłopi. Technika pisarska chrakteryzuje się pewną podniosłością, co kojarzy się właśnie z epopeją. Dostrzec można, że pomimo iż bohaterowie nie dokonują czynów niezwykłych i ponadprzeciętnych, to sposób opisu przez Reymonta zwykłych czynności, jakimi jest np. praca w polu sprawia, że urastają oni do wyższej rangi kojarzonej z pozytywistycznym kultem pracy. Chłopska epopeja jest więc wyjątkowo trafnym określeniem w odniesieniu do tej powieści opiewającej czyny bohaterów i obrazowo przedstawiając ich życie "od środka". Dowiadujemy się wielu szczegółów na temat obchodów świąt, tradycji, uroczytości, obowiązków i spędzania czasu wolnego, a także jesteśmy świadkami codziennych problemów i konfliktów "zwykłych ludzi".
Mam nadzieję że jest dobrze, za wszelkie błędy przepraszam :)