Rozwiąż zadanie za pomocą równania
ZA sześć batoników i jedną czekoladę Daria zapłaciła 16zł. Czekolada jest dwa razy droższa od batonika. Ile kostuje czzekolada



NA TERAZ PLSSS



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Czekolada kosztuje 4 zł a batonik 2 zł

6*2=12 i +4=16

Odpowiedź:

x - cena za 1 batonik

2x - cena za czekolade (kupiła 1 czekolade więc to będzie cena za wszytkie czekolady)

6x - cena za wszytkie batoniki

2x + 6x = 16

8x = 16 |:8

x = 2

2x = 2× 2 = 4

Odp. Czekolada kosztuje 4 zł