6.Rozwiąż równanie i sprawdź rozwiązanie:
5x - 1 + 6x = 32

7.Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
Szklanka soku i porcja naleśników kosztują razem 15 zł. Naleśniki są o 3 zł droższe od soku. Ile kosztuje szklanka soku?

8.Rozwiąż zadanie za pomoca równania.
Za sześć batoników i jedną czekoladę Daria zapłaciła 16 zł. Czekolada jest dwa razy droższa od batonika. Ile kosztuje czekolada?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

6. 5x+6x = 32+1

11x= 33/:11

x= 3

7.

x- sok

x+3 - naleśniki

x+x+3 = 15

x+x= 15-3

2x = 12/:2

x= 6

Odp. Szklanka soku kosztuje 6 zł.

8.

x - batonik

2x- czekolada

6x+2x =16zł

8x= 16/:8

x= 2

2*2 = 4

Odp. Czekolada kosztuje 4 zł.