Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.zespoły komórek o podobnej budowie, określonych czynnościach i wspólnym pochodzeniu występujące u roślin. Niektóre tkanki tworzone są przez zespoły komórek jednego typu, są to tkanki jednorodne lub proste.
2. tkanki twórcze i stałe
3. Umożliwiają roślinie nieograniczony wzrost, który odbywa się w ściśle określonych miejscach, zwanych strefami merystematycznymi. Znajdujące się tam komórki o dużym jądrze, cienkich ścianach i nielicznych wakuolach intensywnie się dzielą.
4. wystepuje w stożku
5.jest powłoką ochronną dla całego organizmu. Podstawowym zadaniem skóry jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz regulacja temperatury ciała.
6. cienkościenne uwypuklenia komórek skórki występujące u roślin naczyniowych w strefie różnicowania korzenia
7. struktury wielokomórkowe lub dwukomórkowe pochodzenia epidermalnego roślin służące do kontrolowanej wymiany gazowej między tkankami wewnętrznymi rośliny i atmosferą. Znajduja sie na górnej stronie liścia
8. tkanka roślinna, występująca jako podelement w systemie tkanek okrywających, perydermie
9. tkanka roślinna, wyspecjalizowany miękisz, złożony z komórek zawierających liczne soczewkowate chloroplasty. Jest tkanką żywą. Zachodzi w nim proces fotosyntezy.
10. gromadzi wodę
13. są przystosowane do obciążeń mechanicznych występujących w środowisku lądowym. Ich komórki mają zgrubiałe ściany, a ich odpowiednie rozmieszczenie w roślinie gwarantuje wytrzymałość na czynniki dynamiczne
( przepraszam ale nie znam odpowiedzi na pytania 11-12)
Ale myślę że i tak pomogłam ;)