Odpowiedź:
50 gr = 0,5 zł
x - cena ciastek przed obniżką
x - 0,5 zł - cena ciastek po obniżce
6x = 8(x - 0,5 zł)
6x = 8x - 4 zł
6x - 8x = - 4 zł
- 2x = - 4 zł
2x = 4 zł
x = 4 zł : 2 = 2 zł
a)
6 * 2 zł = 12 zł przygotowała Asia na zakupy
b)
x - 0,5 zł = 2 zł - 0,5 zł = 1,5 zł kosztowało ciastko po obniżce ceny