Odpowiedź :
Odpowiedz
1. Sakrament pokuty i pojednania jest aktem liturgicznym, poprzez który chrześcijanin w postawie nawrócenia prosi o przebaczenie Boga i o pojednanie z Kościołem (KKK 1440) 2.Rachunek sumienia to nie tylko liczenie swoich grzechów i przypomnienie ich. Rachunek sumienia to modlitwa grzesznika z Bogiem. A by dobrze przygotować się do rachunku sumienia powinniśmy zastanowić sie dlaczego popełniliśmy nasze grzechy i co było tego powodem. Powinniśmy dostrzec miłosierdzie Boga i uwierzyć ze mimo grzechów Bóg nas bardzo kocha.
2. Żal za grzechy-Powinniśmy , żałować wszystkich naszych grzechów. Nie powinniśmy znajdować jakiegoś,, ale,,. Każda zła sytuacja popełniona prze ze mnie jest grzechem i powinniśmy to sobie uświadomić. Musimy żałować wszystkich popełnionych grzechów. To konieczne , aby żal za grzechy był prawdziwy.
3. Mocne postanowienie poprawy-Powinniśmy chcieć zmienić sie , obiecać Bogu poprawę i zastanowić sie nad sobą.
4. Szczera spowiedź- to wyznanie wszystkich posiadanych grzechów. Nie możemy , żadnego zachować dla siebie. Bóg nam wszystkie wybaczy , ale pod warunkiem , że będzie to prawdziwa szczera spowiedź.
5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu.-Jeśli to tylko możliwe powinniśmy naprawić wszystkie popełnione grzechy. Powinniśmy przeprosić wszystkich , których obraziliśmy , lub skrzywdziliśmy. Powinniśmy postarać sie aby na przyszłość nie popełniać owych grzechów, choć jest to bardzo trudne 3. Jedynie kapłan jest szafarzem sakramentu pokuty . 4. Szafarz sakramentu – osoba udzielająca sakramentu. W Kościele katolickim szafarzami sakramentów są: ... Namaszczenie chorych: sakramentu namaszczenia chorych. 5.Wiatyk – w chrześcijaństwie, a w szczególności w katolicyzmie, komunia święta podawana osobie w niebezpieczeństwie śmierci jako pokarm na drogę do życia wiecznego. 6. Wielki Czwartek jest dniem, w którym Chrystus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa. 7. diakonat, prezbiterat oraz episkopat. 8. Kapłaństwo: sakramentu kapłaństwa (zarówno święceń diakonatu, prezbiteratu, jak i episkopatu) może udzielić tylko biskup konsekrowany. 9. szafarzem głównym sakramentu małżeństwa jest Chrystus, podobnie jak w każdym innym sakramencie. 10. Cechy małżeństwa zawarte są w słowach przysięgi: miłość, wierność, uczciwość, nierozerwalność (że Cię nie opuszczę aż do śmierci) 11. Monogamia – najbardziej rozpowszechniony typ związku małżeńskiego, w którym jedna osoba związana jest trwale z jednym partnerem. 12 . Obrączki to namacalny dowód małżeństwa i Waszej miłości. Świadczą także o wierności i są znakiem dla innych ludzi, że dana osoba pozostaje w związku małżeńskim.
Wyjaśnienie: Mam nadzieję , że pomogłem