1. Marta za dwa takie same zeszyty i blok rysunkowy zapłaciła razem 6,20 zł. Blok
rysunkowy kosztował 3,40 zł. Ile kosztował jeden zeszyt?
2. Janek ma 4 lata. Magda ma 3 razy więcej lat niż Janek. Ile lat ma Magda?
3. Na półce znajduje się 70 płyt DVD. Filmy przyrodnicze stanowią 10% wszystkich
płyt. Ile płyt DVD z filmami przyrodniczymi jest na półce?
4. W pudełku są korale w dwóch kolorach, razem 36. Korale białe stanowią 3 1 liczby
wszystkich korali. Ile białych korali jest w tym pudełku?