1.Miary kątów w trójkącie są do siebie w stosunku 1 : 2 : 3. Uzasadnij, że jest to trójkąt prostokątny.
Odp:

2.Pięć lizaków kosztuje 3 zł 40 gr. Ile kosztuje 15 lizaków? Obliczenia i wynik wpisz w okienko.
Odp:​