1. Omów pozytywne podejście do problemu zawodowego.
2. Podaj konsekwencje negatywnego podejścia do problemu zawodowego.
3. Omów, w jaki sposób można wykorzystać do rozwiązań problemu zawodowego
elementy mowy ciała lub elementy komunikacji niewerbalnej.

Jak ktoś by pomógł nawet z jednym byłbym wdzięczny .



Odpowiedź :

1. Pozytywne podejście do problemu polega na niezamartwianiem się daną sytuacją, lub rozwiązaniem go w spokoju najlepiej tak aby obie strony wyszły na dobre. Trzeba podejść do tego że spokojem i w chwili w której ma się czas bo w niektórych przypadkach rozwiązywanie problemu może trwać bardzo długo, np. wyrozumiałość dla osoby początkującej w firmie i ciepłe podejście do niej.

2. Skutki negatywnego podejścia do problemu to przede wszystkim nierozwiązanie go w poważnych i kryzysowych dla nas sytuacjach. Jedna z konsekwencji negatywnego podejścia do problemu może też być złe samopoczucie i myślenie o tym zamiast np. współpracować w pracy zespołowej i wykazywać się dobrymi pomysłami i korzyściami dla naszej firmy.

3. Najważniejszą linią transmisji emocji jest mimika twarzy i ruchy oczu. Twarz może przekazywać wiele emocji, w środowisku pracy szczególne znaczenie odgrywa uśmiech, grymas, zdziwienie czy wyraz aprobaty. W komunikacji międzyludzkiej sygnały pozawerbalne odgrywają bardzo istotną rolę. Osoba, która komunikuje dobrą nowinę z uśmiechem, z większą pewnością, wywoła radość u kolegów z pracy, niż osoba, która przekaże ją z niezadowoleniem. Kontakt wzrokowy inicjuje relacje społeczne. To, jak na kogoś patrzymy, lub to, jak ktoś patrzy na nas, może wywoływać pozytywne lub negatywne emocje. Wzrok utrzymywany z rozmówcą świadczy o zaangażowaniu, skupieniu i chęci kontynuowania rozmowy. Unikanie wzroku sugeruje natomiast odrzucenie. Podczas rozmów biznesowych kierujemy wzrok na odbiorcę po to, aby wzbudzić zaufanie i pozytywne emocje.