Za trzy zeszyty i dwa długopisy zapłacono 15 50 zł a za cztery zeszyty i jeden długopis 14 zł ile kosztował zeszyt A ile długopis zapisz odpowiedni układ równań połączonych wspólnikiem i oraz podaj cenę zeszytu i cenę długopisu



Odpowiedź :

x - cena zeszytu

y - cena długopisu

3x+2y=15,50

4x+y=14 /×(-2)

3x+2y=15,50

-8x-2y=-28

3x+2y-8x-2y=15,50-28

-5x=-12,50 /:(-5)

x=2,50 - cena zeszytu

4x+y=14

(4×2,5)+y=14

10+y=14 /-10

y=4 - cena długopisu

Mam nadzieję, że pomogłam :) Liczę na naj :D