x - cena bułki
y - cena soku
z - cena batonu
3x=y
1/3y=x
z+2=y
y-2=z
x+y+z=8,50
1/3y+y+(y-2)=8,50 /×3
y+3y+(3y-6)=25,50 /+6
7y=31,50 /:7
y=4,50
3x=4,50
x=1,50
z+2=4,50
z=2,50
Odp. Bułka kosztuje 1,50 zł, sok kosztuje 4,50 zł, a baton kosztuje 2,50 zł.
Mam nadzieję, że pomogłam :) Liczę na naj :D